Alanya, rozdane gniazdo miłości
444 51 56

Alanya

Wycieczki z ALANYA

Alanya, rozdane gniazdo miłości

Alanya, rozdane gniazdo miłości

Według legendy rzymski generał Marek Antoniusz podarował Alanyę i okolice egipskiej królowej Kleopatrze. Mówi się, że Alanya była gniazdem miłości dwóch gołąbków, gdzie podobno spotkały się potajemnie. Tutaj Kleopatra codziennie schodziła na plażę, aby kąpać się na zboczu zamku. Tak naprawdę Kleopatra miała tunel, z którego korzystała, gdy chciała popływać, a który prowadził bezpośrednio z zamku na plażę. Kleopatra, królowa Egiptu, zatrzymywała się w Alanyi podczas każdej wyprawy, która prowadziła ją nad Morze Śródziemne i na tej plaży wchodziła do morza.

Według legendy rzymski generał Markus Antonius podarował Alanyę i okolice egipskiej królowej Kleopatrze. Mówi się, że Alanya była gniazdem miłości dwóch gołąbków, gdzie podobno spotkały się potajemnie. Tutaj Kleopatra codziennie schodziła na plażę, aby kąpać się na zboczu zamku. Tak naprawdę Kleopatra miała tunel, z którego korzystała, gdy chciała popływać, a który prowadził bezpośrednio z zamku na plażę. Kleopatra, królowa Egiptu, zatrzymywała się w Alanyi podczas każdej wyprawy, która prowadziła ją nad Morze Śródziemne i na tej plaży wchodziła do morza.

Alanya, wakacyjny raj na południu Turcji, jest preferowana przez turystów lokalnych i zagranicznych, szczególnie w sezonie letnim, ze względu na piękno przyrody, historyczne budynki i ciepły klimat. W Alanyi, która na przestrzeni dziejów była wykorzystywana jako miasto przez wiele cywilizacji ze względu na swoje położenie i cechy geograficzne, znajdują się historyczne budowle zbudowane przez te cywilizacje, które można zobaczyć do dziś. Alanya, która była centrum atrakcji w całej swojej historii, od Frygów po Rzymian, od anatolijskiego państwa Seldżuków po Imperium Osmańskie, nadal gości tysiące gości z całego świata.

Chociaż zabytki w Alanyi to głównie budynki historyczne, wśród piękna przyrody regionu znajdują się również bardzo ciekawe miejsca, które wymieniłem poniżej.

Nawiasem mówiąc, często jesteśmy pytani o obiekty handlowe i inne możliwości w poszczególnych miastach. Ponieważ temat ten jest bardzo obszerny, stworzyliśmy platformę `Klub Insider&39; gdzie można znaleźć wszelkiego rodzaju informacje na temat zakupów, wydarzeń, zajęć, jedzenia i napojów oraz wiele więcej.

Czerwona Wieża


Kızılkule, jedna z pierwszych budowli, która przychodzi na myśl, gdy wspomina się o Alanyi, jest jedną z ikonicznych budowli regionu. Można zwiedzać wieżę, która swoją architekturą i lokalizacją stanowi niezwykłą budowlę w centrum dzielnicy wokół zabytkowego półwyspu.

Wieża, będąca jedną z budowli z XIII wieku, została zbudowana przez I. Alaaddina Keykubata. Kızılkule, które zbudowano w celu odparcia zagrożeń ze strony morza i obrony miasta, zostało zbudowane na pochyłym terenie. Wschodnia strona wieży, która po obu stronach ma różną odległość od gruntu, wynosi 33 metry; Strona zachodnia jest o 3 metry krótsza od strony wschodniej.

Wieża, w której wykorzystano prostokątne wyroby z wapienia i spolii, swoim wspaniałym wyglądem jest jednym z najpiękniejszych przykładów budowli z XIII wieku. Na drzwiach wieży, do których wejścia znajdują się od strony północnej, uwagę zwraca napis „Dzięki Allahowi”. przyciąga uwagę.

Opłaty za wstęp do Kızılkule, jednego z obiektów przyciągających uwagę turystów lokalnych i zagranicznych odwiedzających Alanyę, wahają się w granicach 5-10 TL; Od studentów nie są pobierane żadne opłaty.

Mroczna Jaskinia


Dim-Hö ;hle, będący jedną z atrakcji przyrodniczych, które trzeba odwiedzić w Alanyi, znajduje się około 13 kilometrów od centrum miasta. Do jaskini w regionie Kestel można dojechać prywatnym pojazdem, podążając bulwarem Ahmet Tokuş do rzeki Dim.

W jaskini, która znajduje się około 232 metrów nad poziomem morza, znajdują się 4 galerie. Jaskinia o bardzo ciekawym kształcie i wyglądzie, jest jednym z najważniejszych cudów przyrody regionun. Budynek ma długość całkowitą 360 metrów, szerokość wynosi 13 metrów, a na jego stropach można zobaczyć stalaktyty i stalagmity.

Opłaty za wstęp do jaskini, którą można zwiedzać każdego dnia tygodnia, wahają się od 5-10 TL dla dorosłych i 10-15 TL dla studentów.

Zamek w Alanyi


Zamek, położony w granicach historycznego półwyspu w centrum dystryktu Alanya, jest jednym z najważniejszych historycznych Budynki regionu. Zamek znajduje się około 5-10 minut spacerem od centrum miasta.

Zamek, który ma wspaniały wygląd z otaczającymi go 6-kilometrowymi wałami obronnymi, był używany w 1221 roku za panowania Alaaddina Keykubata I do ochrony miasta przed zagrożeniami ze strony morza.tzen. W tym samym okresie przeprowadzono różne prace restauratorskie i dodatkowo wzmocniono zamek. Aby uniknąć problemów z zapotrzebowaniem na wodę, wewnątrz budynku zbudowano cysternę.

Wstęp do zamku, który jest jednym z budynków z XIII wieku, wynosi 15-20 TL.

Wąwóz Sapadere


Kanion Sapadere, jedno z wyjątkowych piękności przyrody Alanyi, jest jednym z miejsc wartych odwiedzenia ze względu na niezwykłą strukturę i atmosferę. Budynek zlokalizowany jest w miejscowości Sapadere, 45 kilometrów od centrum miasta.

W wąwozie oddalonym od morza o około 15 kilometrów znajdują się małe naturalne baseny. Jedną z najbardziej uderzających cech budynku są naturalne baseny, do których można wejść. Odwiedzanie wąwozu nie jest niebezpieczne, ponieważ wewnątrz wąwozu zbudowano platformy ułatwiające nawigację.

Za wejście do wąwozu, gdzie można pieszo podziwiać naturalne piękno Alanyi. Za zwiedzanie zostanie pobrana opłata w wysokości 10–15 TL.

Zbrojownia


Zbrojownia znajduje się w centrum Alanyi, w pobliżu portu, w odległości krótkiego spaceru. osiągalny.
Zbrojownia zlokalizowana tuż obok stoczni w granicach historycznego półwyspu to obiekt składający się łącznie z 2 pięter. Dzięki łukowemu korytarzowi o wysokości 19 metrów w zbrojowni można dostać się do otaczających go murów.

Jedno z okien 2 pokoi przy drzwiach wejściowych budynku znajduje się na lądzie; drugi wychodzi na morze. Na piętrze znajduje się łącznie 6 pokoi, po trzy w każdym. W granicach Tophane zbudowano cysternę, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wodę żołnierzy i urzędników. Struktura odegrała w swoim czasie ważną rolę w obronie Morza Śródziemnego przed zagrożeniami zewnętrznymi.

Jeden z najważniejszych budynków historycznych w Alanyi

Wstęp do zbrojowni jest bezpłatny.

Jaskinia fosforowa


Można odwiedzić Jaskinię Fosforową, która znajduje się bardzo blisko Jaskini Damlataş, która jest jedną z najważniejszych atrakcji przyrodniczych w Alanyi, podczas rejsów łodzią z portu.
Jaskinia o bardzo ciekawej strukturze słynie z emitowania światła fosforyzującego. Światła, które są wyraźniej widoczne szczególnie późno w nocy, odbijają się również w morzu jaskini. Możesz bezpłatnie odwiedzić jaskinię, która wygląda jak naturalny basen i cieszyć się chłodnymi wodami Morza Śródziemnego w czystym morzu przed nią.

Możesz odwiedzić Jaskinię Fosforową podczas rejsu łodzią wypływającą z terenu portu.

Muzeum Archeologiczne w Alanyi


Muzeum Archologiczne, które przybliża historię Alanyi, znajduje się w Saray Mahallesi, który znajduje się w granicach dzielnicy. Do muzeum można dojść pieszo. można osiągnąć.
W muzeum znajduje się 15 sal wystawowych, w których prezentowane są artefakty i dokumenty cywilizacji zamieszkujących region.Muzeum, w którym znajdują się artefakty wielu cywilizacji, od epoki brązu po Frygijczyków, przyjmuje gości od 1967 roku.

Muzeum, w którym prezentowane są artefakty z okresu archaicznego, klasycznego, hellenistycznego, rzymskiego i bizantyjskiego, jest świadkiem przeszłości Alanyi. Opłaty za wstęp do muzeum wahają się w przedziale 5-10 TL.

Przyćmiona rzeka


Ciemny strumień gdzieMożliwość spędzenia czasu w chłodnym otoczeniu podczas wakacji w Alanyi jest jedną z popularnych atrakcji przyrodniczych regionu. Do potoku otaczającego Dim Dam można dojechać prywatnym pojazdem, taksówką lub autobusami miejskimi odjeżdżającymi z centrum dzielnicy.
W regionie znajdują się miejsca na pikniki, ogródki herbaciane i kawiarnie, w których znajduje się wiele obiektów służących jako teren rekreacyjny. Region, szczególnie lubiany przez mieszkańców w weekendy, zasłynął ze swojego krajobrazu, atmosfery i czystego powietrza.

Wstęp na teren kompleksu jest bezpłatny, możesz także skorzystać z parkingu, jeśli przyjedziesz prywatnym pojazdem.

Meczet SüSüMeczet


Meczet Süleymaniye w centrum dzielnicy Alanya to jeden z historycznych budynków z XIII wieku. Budynek przy ulicy Galatasaray jest otwarty dla nabożeństw.
Obiekt, wzniesiony w XIII wieku na zlecenie Alaaddina Keykubata I, został dodany do budowli Sulejmana Wspaniałego w następnym procesie i uzyskał obecną formę.

Meczet jest przykładem architektury XVI wieku ze swoimi elementami architektonicznymi i dekoracjami. Miejscowi nazywają go także meczetem Kale, Alaaddin lub Orta Hisar. Meczet, do którego wstęp jest bezpłatny, jest nadal otwarty dla kultu.

Muzeum Miejskie i Centrum Pamięci Miejskiej Hüseyin Azakoğlu


Muzeum, w którym można znaleźć szczegółowe informacje na temat historii Alanyi, rzuca światło na przeszłość regionu. Do muzeum, które znajduje się w Şekerhane Mahallesi w dzielnicy, można dojechać prywatnymi pojazdami, taksówkami lub minibusami.
Budynek, w którym mieści się jedna z tradycyjnych rezydencji w Alanyi, został podarowany gminie powiatowej przez właścicieli rezydencji na cele kulturalne. W rezydencji, która wyróżnia się swoimi cechami architektonicznymi i wyglądem, znajduje się duże archiwum dotyczące historii Alanyi. Opłaty za wstęp do muzeum, będącego miejską pamięcią Alanyi, wahają się od 5 do 10 TL.

Miejsca do odwiedzenia w Alanyi


Ze względu na swoje położenie Alanya znajduje się także w pobliżu popularnych miejsc wycieczek w regionie. W Alanyi, skąd można dotrzeć do wielu ważnych miejsc w prowincji Antalya, znajduje się wiele punktów, w których można miło spędzić czas każdego dnia. Wodospad Manavgat
Można dotrzeć do wodospadu Manavgat, który znajduje się około 60 kilometrów od centrum Alanyi, jadąc dalej na zachód drogą Mersin - Antalya. Położony na rzece Manavgat wodospad tworzy woda spadająca z rzeki i wypływająca z klifów. Naturalny wodospad, który przyciąga uwagę swoim urzekającym pięknem, można codziennie bezpłatnie odwiedzić.

Możesz sprawdzić hotele na naszej stronie Hotele Antalya Manavgat, aby zaplanować wakacje w Manavgat, który oferuje komfortowe i wysokiej jakości opcje zakwaterowania.

Starożytne miasto Side


Dojazd do starożytnego miasta Side, położonego na granicy Manavgat, w średniej odległości 65 kilometrów od Alanyi, odbywa się drogą Mersin - Antalya w kierunku zachodnim. Starożytne miasto, które można zwiedzać codziennie, było domem dla wielu cywilizacji, od Lidyjczyków po Bizancjum. W obszarze, do którego wstęp jest bezpłatny, znajdują się łaźnie, świątynia Apolla i zabytkowe domy, które można zwiedzać.

Możesz sprawdzić hotele na naszej stronie Hotele w Antalyi, aby zaplanować wakacje w Side, która oferuje komfortowe i wysokiej jakości opcje zakwaterowania.

Starożytne miasto Selinus


Starożytne miasto Selinus, położone około 45 kilometrów od Alanyi, leży w granicach dystryktu Gazipaşa. Podążaj główną drogą Antalya - Mersin do skrzyżowania Gazipaşa, skąd możesz zwiedzać dzieła starożytne ulicą Ugur Mumcu. Region można odwiedzać codziennie, korzystając z bezpłatnego wstępu.