Czy można grać w golfa, odwiedzić starożytny teatr i wybrać się na safari na quadach tego samego dn
444 51 56

BELEK

Wycieczki z BELEK

Czy można grać w golfa, odwiedzić starożytny teatr i wybrać się na safari na quadach tego samego dn

Czy można grać w golfa, odwiedzić starożytny teatr i wybrać się na safari na quadach tego samego dnia?

Tak, jest to możliwe. Bo to jest Belek.

Belek, nadmorski kurort w południowej Turcji, znany jest ze swojej wyjątkowości na skalę światową.

Jedną z cech, która czyni region Belek wyjątkowym na świecie, jest to, że miłośnicy archeologii mogą wybrać się na jednodniową wycieczkę do Rzymu Ruiny w Perge i amfiteatrze Aspendos można zwiedzać, podczas gdy miłośnicy golfa mają okazję grać na 27 doskonałe pola golfowe.

Tymczasem region Belek oferuje także miłośnikom przyrody i entuzjastom wypoczynku na świeżym powietrzu wyjątkowe możliwości i możliwości. Dzień z atrakcjami takimi jak Spływ Beşkonakiem lub Quad lub Buggy Safari po nierównym terenie i gęstych lasach gór Taurus.

Belek, nadmorski kurort w południowej Turcji, znany jest ze swojej wyjątkowości na skalę światową.

Jedną z cech, która czyni region Belek wyjątkowym na świecie, jest to, że miłośnicy archeologii mogą wybrać się na jednodniową wycieczkę do rzymskich ruin w Perge i amfiteatru w Aspendos, podczas gdy miłośnicy golfa mogą cieszyć się Mö Mają okazję zagrać na 27 doskonałych polach golfowych w regionie.

Tymczasem region Belek oferuje miłośnikom przyrody wyjątkowe możliwości i możliwości. Rafting w Beşkonak oferuje możliwość spędzenia dnia podczas safari na quadach lub buggy po nierównym terenie i gęstych lasach gór Taurus.

Historycznie Belek:

Belek leży pośrodku bogatego zbiornika wodnego znanego w starożytności jako Pamfilia. Pamfilia, czyli „miejsce, w którym żyją wszystkie plemiona”; Oznacza to, że jest to ważna geografia, która jest popularna od czasów starożytnych, jak sama nazwa wskazuje. Badania prowadzone w Pamfilii pokazują, że cywilizacja na tych ziemiach sięga okresu paleolitu.

W Belek, położonym 17 km od Aspendos, 30 km od Perge i 15 km od Sillyon, najważniejszych miast regionu Pamfilii, można natknąć się na tajemnicze ślady historii. Belek, brama do cywilizacji ze swoją starożytną tożsamością, to fascynujący raj turystyczny, który rozgrywa się w pamięci i sercach milionów ludzi.

Starożytne miasto Perge

Znany jako „Parha” i prawdopodobnie istniało w okresie hetyckim, Perge było jednym z najlepiej zorganizowanych miast w Anatolii, zwłaszcza w okresie rzymskim. Perge położone jest 18 km na wschód od Antalyi, pomiędzy rzekami Düden i Aksu oraz 30 km od Belek. Ponieważ nie znajdowało się na wybrzeżu morskim, pozostawało z dala od naporu i grabieży piratów. Dlatego nie ma przerw w procesie rozwoju. PRACA. Podobnie jak Side, również Perge zawarło traktat z Aleksandrem Wielkim w 334 roku. Zatem miasto nie zostało ani zniszczone, ani zniszczone. Żył w okresie hellenistycznym, rzymskim i bizantyjskim.

Teatr na 15 000 miejsc İ.S. II. Powstał w stuleciu. Stadion znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie teatru może pomieścić 12 000 widzów. Oprócz Afrodyzji jest to najlepiej zachowany stadion w regionie Gais. Pod miejscami siedzącymi na stadionie znajduje się 30 pokoi otwieranych na zewnątrz i prawdopodobnie używanych jako sklepy.

Perge to także niezwykle ważne miasto dla chrześcijaństwa. Św. Paweł, jedna z najważniejszych postaci chrześcijaństwa, przybywa do Perge podczas swoich podróży misyjnych przez rzekę Aksu. Ponieważ jest napisane w Biblii, miasto i rzeka są uważane za jedno ze świętych miejsc chrześcijaństwa.

Podczas wykopalisk prowadzonych w ostatnich latach odkryto wiele rzeźb i dzieł sztuki. Bramy, agora, nimfa, ulice z kolumnadami, cmentarz, bazylika i akropol to tylko niektóre z miejsc, które warto zobaczyć w Perge.

Starożytne miasto Aspendos

Jest z nim starożytne miasto Aspendos, 17 km od BelekScena jest jednym z nielicznych najlepiej zachowanych teatrów do dziś. Teatr w Aspendos, zbudowany w I wieku, może pomieścić 17 000 widzów.

W XIII wieku Seldżukowie wykorzystali budynek jako karawanseraj i wzmocnili północną stronę budynku łukiem w typowym stylu architektonicznym Seldżuków. Sekret doskonałej akustyki, którego twórcą jest mieszkający w okolicy młody człowiek o imieniu Xenon, wciąż nie został rozwiązany.

Dziś używa się go na różnych koncertach, uroczystościach, festiwalach i w zapasach. W Aspendos warto zobaczyć m.in. agorę, bazylikę, nimfę i 15 km łukowatych dróg wodnych.

Starożytne miasto Sillyon

Sillyon, jedno z miast Pamfilii, leży pomiędzy Perge i Aspendos na widocznym z obu miast wzgórzu, o prawie całkowicie stromych zboczach i płaskim wierzchołku. Uważa się, że Sillyon, jedno z najbogatszych miast starożytnego świata, zostało założone po wojnie trojańskiej przez bohaterów o imieniu Mopsus i Calchas.

Starożytne miasto Sillyon, położone 15 km od Belek, stało się ośrodkiem biskupim w okresie bizantyjskim, a także żyło w okresie seldżuckim. Lekko nachylona zachodnia strona wzgórza otoczona jest hellenistycznymi murami. Wieże, bramy i ulice prowadzące do miasta uzupełniają te mury. Brama miejska zlokalizowana jest na murach po zachodniej stronie wzgórza. Idąc pod górę, można zobaczyć ruiny domów i ulic na północnym zachodzie oraz meczet Seldżuków, kościół bizantyjski i cysternę na zachodzie. 8000 u południowo-zachodniego podnóża wzgórza

Wyruszasz w niezapomnianą podróż w czasie do starożytnego miasta Sillyon, w pobliżu którego znajduje się jednoosobowy teatr i Odeon.

Starożytne miasto Selge

Selge, starożytne górskie miasteczko na południowych stokach gór Taurus, około 59 km od Belek, można dojechać 14-kilometrową asfaltową drogą ze stromymi zakrętami do Parku Narodowego Köprülü. Można dotrzeć do kanionu. Mówi się, że Selge zostało założone przez Kalchesa. Miasto kojarzone z Pizydią zostało później włączone w granice Pamfilii. Miasto pozostawało pod panowaniem Lidii, Persji, Aleksandra i Rzymu.

Ruiny w mieście; Wykuty w skale teatr to stadion i sala gimnastyczna na południe od teatru oraz świątynia typu jońskiego, której strop zdobią motywy orłów, od zachodu. Na południe od stadionu znajduje się fontanna i agora. Na północ od murów miejskich, które rozciągają się na południowy zachód od miasta, znajduje się nekropolia z pomnikami Artemidy i Zeusa.

 

* Swoją drogą, często jesteśmy pytani o obiekty handlowe i inne możliwości w poszczególnych miastach. Ponieważ temat ten jest bardzo obszerny, stworzyliśmy platformę `Klub Insider&39; gdzie można znaleźć wszelkiego rodzaju informacje na temat zakupów, wydarzeń, zajęć, jedzenia i napojów oraz wiele więcej.