TOP 15 věcí, které stojí za to udělat v Antalyi | atrakce a aktivity
444 51 56

TOP 15 věcí, které stojí za to udělat v Antalyi | atrakce a aktivity

Výlety z ANTALYA

TOP 15 věcí, které stojí za to udělat v Antalyi | atrakce a aktivity

Zde jsou mé top 15 věcí, které můžete dělat a vidět v Antalyi, díky nimž je město populární cestovní destinací:

 1. Staré město Kaleiçi: Malebné staré město Antalya je známé svými úzkými uličkami, historickými budovami a malebnými výhledy. Zde najdete také mnoho obchodů, restaurací a kaváren.

 2. Hadriánova brána: Hadriánova brána je impozantní římská brána postavená v roce 130 n. l. Sloužila jako vstup do starověkého města a nyní je oblíbenou příležitostí k fotografování.

 3. Muzeum Antalya: Muzeum Antalya je jedním z předních archeologických muzeí v Turecku. Uchovává rozsáhlou sbírku starověkých artefaktů z regionu, včetně soch, mozaik a keramiky.

 4. Vodopády Düden: Vodopády Düden jsou spektakulární přírodní vodopády, které se vlévají do Středozemního moře. Můžete navštívit buď horní vodopády, nebo si vzít lodní túru, abyste viděli úžasné dolní vodopády.

 5. Starověké město Perge: Asi 18 km východně od Antalye leží starověké město Perge. Zde můžete prozkoumat dobře zachovalé ruiny z římské éry, včetně impozantního divadla, agory a stadionu.

 6. Starověké město Termessos: Starověké město Termessos leží na kopci v horách a nabízí dechberoucí výhledy do okolí. Dobře zachované ruiny zahrnují divadlo, kolonády a hrobky.

 7. Starověké město Side: Side je historické přístavní město s impozantními římskými ruinami. Můžete prozkoumat Staré divadlo, Chrám Apolla, Starou Agoru a Městské hradby. Nedaleko jsou také krásné pláže.

 8. Thémepark Antalya Land of Legends: Impozantní zábavní park s vzrušujícími jízdami, aquaparky a zábavnými představeními pro celou rodinu.

 9. Divadlo Aspendos: Dobře zachovalé starověké divadlo Aspendos je známé svou vynikající akustikou. Pravidelně se zde konají operní představení, balet a koncerty.

 10. Hora Tahtalı (Olympos): Pokud máte dobrodružnou náladu, můžete se vydat lanovkou na horu Tahtalı. Odtud máte dechberoucí panoramatický výhled na pobřeží a pohoří Taurus.

 11. Park Karaalioglu: Park Karaalioglu je krásný park přímo na pobřeží Antalye. Zde si můžete zajít na procházku, vychutnat si výhled a dokonce si udělat piknik.

 12. Lodní túra podél pobřeží: Lodní túra podél pobřeží Antalye je skvělý způsob, jak vidět region z vody. Můžete se koupat, šnorchlovat a užívat si malebné pobřeží na různých zastávkách.

 13. Akvarium Antalya: Akvarium Antalya je jedním z největších akvárií na světě a nabízí fascinující podvodní svět. Zde si můžete prohlédnout různé mořské živočichy a dokonce s nimi potápět s žraloky.

 14. Pláž Konyaaltı: Pláž Konyaaltı je oblíbeným úsekem pobřeží s jemným pískem a průzračnou vodou. Zde si můžete opalovat, koupat se a vyzkoušet různé vodní sporty.

 15. Pískové sochy: Pískové sochy je fascinující výstava, kde talentovaní umělci vytvářejí úžasné sochy z písku. Je to jedinečný způsob, jak obdivovat umělecká díla z písku a zároveň zažít tvůrčí stránku Antalye.

 

Antalya nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro cestovatele všech věkových kategorií a vkusů. Ať už hledáte kulturu, dobrodružství nebo relaxaci, určitě to v Antalyi najdete.