TOP 15 rzeczy do zrobienia w Antalyi | atrakcje i aktywności
444 51 56

TOP 15 rzeczy do zrobienia w Antalyi | atrakcje i aktywności

Wycieczki z ANTALYA

TOP 15 rzeczy do zrobienia w Antalyi | atrakcje i aktywności

Oto moje najlepsze 15 rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Antalyi, które sprawiają, że miasto jest popularną destynacją turystyczną:

 1. Stare Miasto Kaleiçi: Urocze stare miasto Antalyi jest znane ze swoich wąskich uliczek, historycznych budynków i malowniczych widoków. Znajdziesz tu również liczne sklepy, restauracje i kawiarnie.

 2. Brama Hadriana: Brama Hadriana to imponująca rzymska brama zbudowana w 130 roku n.e. Służyła jako wejście do starożytnego miasta i jest teraz popularnym miejscem do robienia zdjęć.

 3. Muzeum Antalyi: Muzeum Antalyi jest jednym z wiodących muzeów archeologicznych w Turcji. Zawiera obszerną kolekcję starożytnych artefaktów z regionu, w tym rzeźby, mozaiki i ceramikę.

 4. Wodospady Düden: Wodospady Düden to spektakularne naturalne wodospady, które wpadają do Morza Śródziemnego. Możesz odwiedzić górne wodospady lub wziąć udział w wycieczce łodzią, aby zobaczyć imponujące dolne wodospady.

 5. Starożytna Perge: Około 18 km na wschód od Antalyi znajduje się starożytne miasto Perge. Tutaj możesz zwiedzić dobrze zachowane ruiny z czasów rzymskich, w tym imponujące teatr, agorę i stadion.

 6. Starożytna Termessos: Starożytne miasto Termessos położone jest na wzgórzu w górach i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okolicę. Zachowane ruiny obejmują teatr, kolumnowe ulice i grobowce.

 7. Starożytne miasto Side: Side to historyczne miasto portowe z imponującymi ruinami rzymskimi. Możesz zwiedzić starożytny teatr, Świątynię Apolla, Starożytne Agora i Mury Miejskie. W pobliżu znajdują się również piękne plaże.

 8. Park Rozrywki Kraina Legend w Antalyi: Imponujący park rozrywki z ekscytującymi atrakcjami, parkami wodnymi i pokazami rozrywki dla całej rodziny.

 9. Teatr Aspendos: Dobrze zachowany starożytny teatr w Aspendos słynie z doskonałej akustyki. Odbywają się tu regularne występy operowe, baletowe i koncerty.

 10. Góra Tahtalı (Olympos): Jeśli jesteś pełen przygód, możesz wjechać kolejką linową na górę Tahtalı. Stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na wybrzeże i Góry Taurus.

 11. Park Karaalioglu: Park Karaalioglu to piękny park bezpośrednio przy nabrzeżu Antalyi. Tutaj można spacerować, podziwiać widoki, a nawet urządzić piknik.

 12. Wycieczka łodzią wzdłuż wybrzeża: Wycieczka łodzią wzdłuż wybrzeża Antalyi to doskonały sposób na zwiedzanie regionu od strony wodnej. Możesz pływać, nurkować i podziwiać malownicze wybrzeże na różnych przystankach.

 13. Akwarium w Antalyi: Akwarium w Antalyi to jedno z największych akwariów na świecie i oferuje fascynujący podwodny świat. Tutaj możesz podziwiać różne morskie stworzenia i nawet nurkować z rekinami.

 14. Plaża Konyaaltı: Plaża Konyaaltı to popularny odcinek wybrzeża z drobnym piaskiem i czystą wodą. Tutaj można opalać się, kąpać się i spróbować różnych sportów wodnych.

 15. Piaskowy Park Rzeźb "Sandland": Sandland to fascynująca wystawa, na której utalentowani artyści tworzą niesamowite rzeźby z piasku. To unikalny sposób podziwiania dzieł sztuki z piasku i jednoczesne doświadczenie kreatywnej strony Antalyi.

Antalya oferuje szeroki zakres atrakcji i aktywności dla podróżnych w każdym wieku i o różnych upodobaniach. Bez względu na to, czy szukasz kultury, przygody czy relaksu, na pewno znajdziesz to w Antalyi.