Nie ma wątpliwości, że Antalya to najpiękniejsze miejsce na świecie
444 51 56

ANTALYA

Wycieczki z ANTALYA CITY CENTER

Nie ma wątpliwości, że Antalya to najpiękniejsze miejsce na świecie

Nie ma wątpliwości, że Antalya to najpiękniejsze miejsce na świecie.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, który trzykrotnie odwiedził Antalyę, podczas swojej pierwszej wizyty 6 marca 1930 roku obserwował z Lary widoki na morze, plaże i ośnieżone góry Taurus i powiedział: „„ Nie ma wątpliwości, że Antalya to najpiękniejsze miejsce na świecie.” powiedział

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, który trzykrotnie odwiedził Antalyę, podczas swojej pierwszej wizyty 6 marca 1930 roku obserwował z Lary widok na morze, plaże i ośnieżone góry Taurus i powiedział: „To jest bez wątpienia Antalya to najpiękniejsze miejsce na świecie.” powiedział.

Historia Antalyi

Antalya, czyli „dom Attalosa” oznacza, II. Została założona przez Attalosa. Miasto, które na jakiś czas pozostało niezależne wraz z końcem Królestwa Pergamonu (133 p.n.e.), wpadło później w ręce piratów. w. W 77 rpne zostało przyłączone do terytorium rzymskiego przez dowódcę Serwiliusza Izauryka. w. W 67 roku p.n.e. stało się bazą floty Pompejusza. KOBIETA. Wizyta Hadriana w Attalei w 130 roku p.n.e BC zapewnił rozwój miasta. Attaleia, której nazwę uważano za ośrodek biskupi za panowania bizantyjskiego, rozwinęła się po podboju przez Turków. Ponieważ nowoczesne miasto zostało zbudowane na starożytnej osadzie, w Antalyi znajduje się bardzo niewiele starożytnych ruin. Pierwszymi widocznymi pozostałościami jest fragment molo portowego, zwanego starym portem, oraz otaczający port mur miejski. Brama Hadriana, odrestaurowana w części murów na zewnątrz parku, to jeden z najpiękniejszych starożytnych zabytków w Antalyi.
W starożytności miasto Antalya i jego okolice nazywano Pamfilią, co oznaczało „bardzo żyzne”. oznacza, a Licja w części zachodniej. VIII w. Ci, którzy migrowali tu z zachodnich brzegów Gais od XIX wieku; Założyli miasta takie jak Aspendos i Side. II Król Pergamonu II, który panował w połowie stulecia. Attalos oblegał Side. Od Antalyi dzieli go około 75 km. Król nie mogąc zająć Side na wschodzie, przybył w miejsce, gdzie znajduje się obecne centrum miasta i założył miasto. Jej imieniem nazwano to miejsce Attaleia. Z biegiem czasu pojawili się ludzie, którzy nazywali go Atalia, Adalya. Jego imieniem nazwano Antalyę.
Wykopaliska archeologiczne wykazały, że ludzie żyli w Antalyi i regionie 40 000 lat temu. Region od 2000 roku p.n.e. PNE; Znalazło się pod panowaniem takich miast-państw jak Hetyci, Pamfilia, Licja, Cylicja i Persja, Aleksander Wielki i Antygon, Ptolemeusze, Seleucydzi, Królestwo Pergamonu, które uważane jest za jego następcę. Później panowało państwo rzymskie. Starożytna nazwa Antalyi brzmiała Pamfilia, a założone tu miasta powstały głównie w II i III wieku. Wiek miał swój rozkwit. Pod koniec V wieku utracił swą dawną świetność.
Choć region znajdował się pod panowaniem Bizancjum, jak jest znany we wschodnim Rzymie czy Turcji, w 1207 roku został przyłączony do ziem tureckich przez Seldżuków. W czasach księstw anatolijskich przeszło pod panowanie Hamitoğulları, gałęzi plemienia Teke. Turkmeni Teke to jedno z najliczniejszych plemion dzisiejszego Turkmenistanu, dawnej ojczyzny Turków. XI. Część z nich przybyła tu już w XIX wieku. Dziś region jezior, który leży na północ od Antalyi i jest częścią Isparty i Burdur, nazywany jest również regionem Teke. Centrum Teke Sanjak w prowincji Anatolii w okresie osmańskim było dzisiejszym centrum Antalyi. W tamtych latach to Teke Sanjak. Obecna nazwa prowincji jest w rzeczywistości nieco zmodyfikowaną formą jej dawnej nazwy i została nadana w okresie Republiki.
XVII. Słynna osmańska podróżniczka Evliya Çelebi, która przybyła do Antalyi w drugiej połowie stulecia, podaje, że wewnątrz zamku znajdują się cztery kwartały i trzy tysiące domów, a poza zamkiem 24 kwartały. Bazar miejski znajdował się poza zamkiem. Według Evliyi Çelebi port jest duży; wystarczy, aby pomieścić 200-częściowy statek. Administracyjnie Antalya, będąca centrum Teke Sanjak i będąca częścią Konyi, w ostatnich latach istnienia Imperium Osmańskiego została przekształcona w niezależny sanjak.

Atrakcje w Antalyi

Antalya, jeden z turystycznych rajów naszego kraju, każdego lata niemal podwaja swoją populację. W miesiącach letnich do miasta przybywają tysiące turystów lokalnych i zagranicznych, którzy chcą ochłodzić się w ciemnoniebieskich i czystych wodach Morza Śródziemnego. W tym sezonie hotele w Antalyi są prawie pełne. Morze, piasek, słońce, piękno przyrody i historii, Antalya przemawia do każdego gustu i nastroju, a latem dodaje koloru twarzy. Niezależnie od tego, czy chcesz cieszyć się rozrywką, która trwa do rana w lokalach rozrywkowych, czy też chcesz odpocząć w spokojnej zatoce i odpocząć. Masz dość upału w Antalyi? Kieruj się w stronę wodospadów. Chcesz dodać trochę kulturalnego charakteru swoim wakacjom? Posłuchaj starożytnych historii z przeszłości, odwiedzając starożytne miasta i historyczne budynki.

Miejsca do odwiedzenia

Jaskinia Karain:

Karain, jedna z największych naturalnie powstałych jaskiń w naszym kraju, to głęboko zakorzeniona istota naturalna, która ma 500 000 lat. Jaskinia Karain dostarcza także bardzo ważnych informacji na temat historii Anatolii i Bliskiego Wschodu. Polecamy odwiedzić ten cud natury, którego historia sięga 500 000 lat i odetchnąć wyjątkową atmosferą, jaką Ci oferuje.

Wodospad Düden:

Wodospad Düden, jedno z pierwszych miejsc, które przychodzi na myśl, gdy wspomina się o Antalyi, to jeden z rajskich zakątków naszego kraju. Düden, jeden z pierwszych przystanków dla tych, którzy chcą choć na chwilę uciec od upalnego upału Antalyi, zawsze zachowuje swój chłód. Na terenie promenady wokół wodospadu znajdują się udogodnienia, które nie pozostawiają nic do życzenia.

Wodospad Kurşunlu:

Składający się z połączenia 7 różnych małych wodospadów, Wodospad Kurşunlu fascynuje każdego, kto go zobaczy, swoim niezwykłym pięknem. Gwarantujemy, że natychmiast zapomnisz o wszystkich zmartwieniach, biorąc pod uwagę bujną przyrodę otaczającą wodospad, który znajduje się w wąwozie o długości 2 km. Jeśli należysz do osób, które uwielbiają robić zdjęcia, ten wodospad oferuje doskonałe pozy dla Twojej klatki, mówimy Ci!

Wodospad Manavgat:

Wodospad Manavgat, jedno z miejsc, gdzie rzeczywistość jest piękniejsza niż na zdjęciach, stał się obecnie jedną z wizytówek miasta. Zdecydowanie powinieneś zobaczyć to naturalne piękno, w którym tysiąc jeden odcieni zieleni i błękitu współgra ze sobą.

Ośrodek narciarski Saklıkent:

Chociaż Antalya to jeden z punktów utożsamianych z trio naszego kraju: morze, piasek i słońce, w rzeczywistości jest to jedno z niewielu miast, które jest piękne o każdej porze roku. Jeśli zdarzy Ci się być w Antalyi w miesiącach zimowych, ośrodek narciarski Saklıkent może być idealnym miejscem dla Ciebie. Możesz przeżyć niezwykłe przeżycia na nartach w górach Taurus w Antalyi.

Aspendos:

Aspendos, jeden z nielicznych zachowanych w jednym kawałku starożytnych teatrów, jest dziś świadkiem tysiącletniej historii. Usiądź w Aspendos, które ma legendarną historię i posłuchaj starożytnych historii, które opowiedzą Ci kamienie.

Starożytne miasto Termessos:

Starożytne miasto położone na terenie Parku Narodowego Gór Güllük i słynie z miejsca, w którym odnaleziono psi sarkofag w Muzeum w Antalyi. Termessos, słynące z stawiania przez pewien czas oporu najazdom Aleksandra Wielkiego, kontynuowało swoje istnienie niezależnie przez wiele okresów historii. Możesz odwiedzić starożytne miasto Termessos za opłatą 5 TL. Jeśli jednak posiadasz kartę na monety, możesz skorzystać z przejazdu za darmo.

Starożytne miasto Ksantos:

Starożytne miasto Ksantos, wyróżniające się na tle innych starożytnych miast zapierającymi dech w piersiach widokami na morze i delikatnymi, ręcznie wykonanymi motywami, wita swoich gości z godnością 3000 lat. Pomimo swojej bardzo starożytnej historii przyciąga uwagę również dlatego, że jest jednym z najsilniejszych starożytnych miast w naszym kraju.

Ruiny Arykanda:

Wejście do ruin Arykanda, w których znajdują się znaleziska datowane na V wiek p.n.e. BC w cenie, nie musisz płacić żadnych opłatpl. Starożytne miasto, odkryte przez badacza Fellowsa, przez wiele lat było ukryte w lasach. Ruiny Arykanda można zwiedzać po godzinie 08:00.

Boczny teatr antyczny:

Ten zabytkowy budynek będący mieszanką architektury hellenistycznej i rzymskiej ma wspaniałą trzypiętrową scenę. Za pomocą wózka z monetami można bezpłatnie odwiedzić starożytny teatr, w którym znajdują się różne dekoracje i rzeźby. Jeżeli nie posiadasz karty muzealnej, przy wejściu musisz zapłacić 15 TL.

Starożytne miasto Rhodiapolis:

Szacuje się, że starożytne miasto Kumluca zostało założone przez Rodezjan. Nazwa tego miasta, które było pod panowaniem ówczesnych kolonizatorów Rodezjan i było bardzo skuteczną potęgą, po raz pierwszy pojawia się w źródłach Hekataeusa. W starożytnym mieście można zobaczyć pozostałości wielu budowli, takich jak nekropolia, teatr i kościół. Nie musisz płacić żadnych opłat za zwiedzanie starożytnych miast.

Starożytne miasto Selge:

Chociaż starożytne miasto, położone w granicach dystryktu Manavgat, przez pewien czas znajdowało się pod panowaniem perskim, przez większą część historii pozostawało niezależnym miastem. W starożytnym mieście, którego początki sięgają III wieku p.n.e. Odrestaurowane w I wieku p.n.e. znajdują się tam budynki takie jak stadion, teatr i bazylika.

Starożytne miasto Phaselis:

W starożytnym mieście Phaselis, które jest otoczone murami, znajdują się bardzo ważne budowle. Chociaż dokładna data założenia starożytnego miasta w dystrykcie Kemer nie jest znana, uważa się, że przypada ona na VII wiek p.n.e. Ceniony około 2000 roku p.n.e. Masz możliwość bezpłatnego zwiedzania starożytnego miasta z wózkiem na monety, opłata za wstęp wynosi 20 TL.

Starożytne miasto Perge:

Architektura starożytnego miasta Perge, które wita gości wspaniałym teatrem, nosi ślady okresu hellenistycznego. W starożytnym mieście, obok stadionu, który do dziś jest pieczołowicie zachowany, znajduje się słynny sarkofag Plancia Magna. Na pewno warto zobaczyć także bramę wjazdową i mury miejskie. Jeśli posiadasz kartę muzealną, możesz odwiedzić starożytne miasto za darmo, do którego wstęp kosztuje 25 TL.

Stare Miasto Kaleiçi-Antalya:

Od IV wieku p.n.e Kaleiçi jest kolebką wielu różnych cywilizacji. Choć z biegiem czasu uległ zużyciu, jego piękno nadal jest obecne. Kaleiçi, które swoim portem, kolorowymi, uroczymi domami i lśniącym morzem dodaje energii życiowej, ma naprawdę niepowtarzalną atmosferę. Jeśli jesteś miłośnikiem nostalgii, możesz cofnąć się w czasie dzięki starym sklepom, zajazdom i łaźniom Kaleiçi.

Wieża zegarowa w Antalyi:

Wieża zegarowa w Antalyi, znajdująca się w jednym z bastionów Kaleiçi, została zbudowana w 1901 roku przez cesarza niemieckiego II. Otrzymał go Abdúlhamid. Po wypiciu herbaty przed zachwycającym widokiem na wieżę możesz przyjrzeć się z bliska architekturze wieży, która zachwyca każdym szczegółem.

Brama Hadriana:

Zwana przez miejscowych Üçkapılar, Brama Hadriana ma bardzo starożytną historię. Budynek na ścianach został zbudowany w 130 roku p.n.e. Zbudowany na cześć rzymskiego cesarza Hadriana. Polecamy dodać obiekt, który od tego czasu nie stracił swojego uroku, do swojej listy atrakcji.

Zamek w Alanyi:

Zamek w Alanyi, obecnie nazywany skansenem, ze względu na swoje położenie jest jedną z atrakcji miasta. Niszczycielska ręka czasu nie dotknęła zamku w Alanyi. Długość murów wciąż zachowanego zamku w Alanyi wynosi ponad 6 km. Zamek ze 140 bastionami i 400 cysternami jest jednym z najrzadszych przykładów architektury seldżuckiej. Wejście do zamku w Alanyi, który można zwiedzać w dowolnym momencie, kosztuje 15 TL.

Minaret Kesik:

Minaret Kesik, będący jedną z atrakcji Kaleiçi, choć nie jest aktywnie używany, wita wielu gości. Nazywano go także meczetem Şehzade Korkut, ponieważ został przekształcony w meczet przez Şehzade Korkuta. Nie powinieneś kończyć swojej podróży do Antalyi bez sfotografowania tego wspaniałego minaretu, odrestaurowanego po pożarze w 1974 roku.

Meczet Muratpaşa:

Meczet Muratpaşa, który istnieje od XVI wieku, wyróżnia się wyjątkowym kunsztem, a przede wszystkim amboną. Meczet w środkuPołożony poza granicami dzielnicy Muratpaşa, będzie jednym z niezapomnianych momentów Twojej podróży.

Minaret Yivli:

Minaret Yivli, dodany do budowli zbudowanej przez władcę Seldżuków Alaaddina Keykubata, jest jednym z pierwszych przykładów budowli islamskich w Antalyi. Jest to jeden z nielicznych egzemplarzy tego typu na świecie.

Wieża Hıdırlık:

Wieża o imponującym wyglądzie służyła jako latarnia morska do obserwacji statków. Wieża o cylindrycznej konstrukcji robi szczególne wrażenie swoją solidnością.

Droga Licyjska:

Droga do latarni morskiej Gelidonya, która posiada nagrodę za najlepszy krajobraz w naszym kraju, zachwyca wszystkich swoją niepowtarzalną przyrodą. Droga Licyjska, gdzie zieleń i błękit współgrają, to naturalne studio dla miłośników fotografii. Ponadto cieszy się dużą popularnością wśród osób chcących wybrać się na wycieczki trekkingowe lub rowerowe.

* Swoją drogą, często jesteśmy pytani o obiekty handlowe i inne możliwości w poszczególnych miastach. Ponieważ temat ten jest bardzo obszerny, stworzyliśmy platformę `Klub Insider&39; gdzie można znaleźć wszelkiego rodzaju informacje na temat zakupów, wydarzeń, zajęć, jedzenia i napojów oraz wiele więcej.