NEJLEPŠÍ 15 věcí, které si můžete v Kemeru udělat | atrakce a aktivity
444 51 56

NEJLEPŠÍ 15 věcí, které si můžete v Kemeru udělat | atrakce a aktivity

Výlety z KEMER

NEJLEPŠÍ 15 věcí, které si můžete v Kemeru udělat | atrakce a aktivity

Zde jsou mé nejlepší 15 věcí, které si v Kemere můžete udělat a prohlédnout, díky nimž se město stalo oblíbeným cílem cestovního ruchu:

 1. Starověké město Phaselis: Toto dobře zachovalé starověké město leží na pobřeží a nabízí ruiny, římské lázně a impozantní amfiteátr.

 2. Hora Tahtalı: Impozantní hora s lanovkou, která vezme návštěvníky na vrchol, aby si užili dechberoucí výhled na pobřeží a pohoří Taurus.

 3. Olympos: Malebná vesnice s fascinujícími ruinami a krásnou pláží. Je také známá svými stromovými domky a uvolněnou atmosférou.

 4. Yanartaş (Hořící skála): Přírodní vývěr plynu, který hoří tisíciletí. Zde si můžete prohlédnout plameny na skalách.

 5. Tři ostrovy: Výlet lodí na tři ostrovy u pobřeží Kemere. Můžete plavat, šnorchlovat a objevovat krásný podvodní svět.

 6. Údolí Göynük: Úchvatné údolí s čistou vodou, ideální pro turistiku, lezení a milovníky přírody.

 7. Pláž Měsíčního světla: Oblíbená pláž v Kemere s zlatým pískem, průzračnou vodou a množstvím vodních sportů.

 8. Fénické sloupy: Historické místo postavené starověkými Féničany. Zde si můžete prohlédnout zbytky starověkých sloupů.

 9. Marína v Kemere: Malebná marína, ideální pro procházky a obdivování luxusních jachet.

 10. Jeskyně Beldibi: Impozantní jeskyně s fascinujícími stalaktitovými útvary. Zde si můžete vzít průvodce a dozvědět se více o historii jeskyně.

 11. Ulupınar: Idylické místo s tyrkysovou vodou a malými restauracemi na břehu řeky, které podávají čerstvé ryby a místní speciality.

 12. Nomádský park: Muzeum pod širým nebem, které představuje kočovný způsob života regionu. Zde si můžete prohlédnout tradiční nomádské stany a dozvědět se více o jejich kultuře.

 13. DinoPark: Témapark s modely dinosaurů v životní velikosti, skluzavkami a dalšími atrakcemi, ideální pro rodiny a děti.

 14. Ulice Liman: Rušná nákupní ulice v Kemere, kde najdete suvenýry, šperky, oblečení a místní produkty.

 15. Zátoka Phaselis: Klidná zátoka s průzračnou vodou, ideální pro koupání a opalování. Zde si můžete také prohlédnout zbytky starověkých přístavních zařízení.

 

Kemer nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro cestovatele všech věkových kategorií a vkusů. Ať už hledáte kulturu, dobrodružství nebo odpočinek, určitě to v Kemeru najdete.