TOP 15 rzeczy do zrobienia w Kemer | atrakcje i aktywności
444 51 56

TOP 15 rzeczy do zrobienia w Kemer | atrakcje i aktywności

Wycieczki z KEMER

TOP 15 rzeczy do zrobienia w Kemer | atrakcje i aktywności

Oto moje najlepsze 15 rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Kemerze, które sprawiają, że miasto jest popularnym miejscem podróży:

 1. Starożytna miejscowość Phaselis: Ta dobrze zachowana starożytna miejscowość leży nad brzegiem morza i oferuje ruiny, rzymskie łaźnie i imponujący amfiteatr.

 2. Góra Tahtalı: Imponująca góra z kolejka linowa, która zabiera zwiedzających na szczyt, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże i Góry Taurus.

 3. Olympos: Malownicza wioska z fascynującymi ruinkami i piękną plażą. Jest również znana z drewnianych domków i relaksującej atmosfery.

 4. Yanartaş (Paląca się Skała): Naturalny wypływ gazu, który płonie od tysiącleci. Tutaj możesz podziwiać płomienie na skałach.

 5. Trzy Wyspy: Wycieczka łodzią na trzy wyspy u wybrzeży Kemeru. Możesz tu pływać, nurkować i odkrywać piękny podwodny świat.

 6. Wąwóz Göynük: Zachwycający wąwóz z czystą wodą, idealny dla miłośników pieszych wycieczek, wspinaczki i natury.

 7. Plaża Moonlight: Popularna plaża w Kemerze z złotym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i dużą liczbą sportów wodnych.

 8. Kolumny Fenickie: Historyczne miejsce zbudowane przez starożytnych Fenicjan. Tutaj możesz zwiedzić pozostałości starożytnych kolumn.

 9. Marina w Kemerze: Malownicza marina, idealna do spacerów i podziwiania luksusowych jachtów.

 10. Jaskinia Beldibi: Imponująca jaskinia z fascynującymi formacjami stalaktytów. Tutaj możesz wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem i dowiedzieć się więcej o historii jaskini.

 11. Ulupınar: Sielankowe miejsce z turkusowymi wodami i małymi restauracjami nad rzeką serwującymi świeżą rybę i lokalne specjały.

 12. Park Nomadyczny: Muzeum plenerowe przedstawiające nomadyczny sposób życia regionu. Tutaj możesz odwiedzić tradycyjne namioty nomadów i dowiedzieć się więcej o ich kulturze.

 13. DinoPark: Park tematyczny z modelami dinozaurów naturalnej wielkości, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami, idealny dla rodzin i dzieci.

 14. Ulica Liman: Ruchliwa ulica handlowa w Kemerze, gdzie można znaleźć pamiątki, biżuterię, odzież i lokalne produkty.

 15. Zatoka Phaselis: Spokojna zatoka z krystalicznie czystą wodą, idealna do pływania i opalania. Tutaj można również odkryć pozostałości starożytnych obiektów portowych.

 

Kemer oferuje szeroki zakres atrakcji i rozrywek dla podróżnych w każdym wieku i o różnych gustach. Niezależnie od tego, czy szukasz kultury, przygody czy relaksu, na pewno znajdziesz to w Kemerze.