NEJLEPŠÍ 15 věcí, které si v Marmarisu můžete udělat | Atrakce a aktivity
444 51 56

NEJLEPŠÍ 15 věcí, které si v Marmarisu můžete udělat | Atrakce a aktivity

Výlety z MARMARIS

NEJLEPŠÍ 15 věcí, které si v Marmarisu můžete udělat | Atrakce a aktivity

Zde jsou mé nejlepší 15 věcí, které si v Marmarisu můžete udělat a vidět, a které z tohoto města dělají populární turistickou destinaci:

 1. Staré Město Marmaris: Staré Město Marmaris je historická čtvrť s úzkými uličkami, tradičními domy a živým tržištěm. Zde najdete obchody, restaurace a živou atmosféru.

 2. Marina v Marmarisu: Marina je malebné místo, kde najdete jachty, plachetnice a různé restaurace a kavárny. Zde si můžete odpočinout, projít se a užít si luxusní atmosféru.

 3. Hrad v Marmarisu (Marmaris Kalesi): Hrad v Marmarisu pochází ze 16. století a nabízí úchvatné výhledy na město a pobřeží. V hradě se nachází archeologické muzeum, které ukazuje historii regionu.

 4. Pláž İçmeler: Asi 8 km od centra se nachází pláž İçmeler, krásná písečná pláž s tyrkysovou vodou. Zde si můžete zaplavat, opalovat se a vyzkoušet vodní sporty jako jetování na skútru nebo paragliding.

 5. Ostrov Kleopatry (Sedir Island): Ostrov Kleopatry, známý také jako Sedir Island, je idylické místo s jedinečnou písečnou pláží. Podle legendy Kleopatra dovezla písek na tuto pláž z Egypta. Na ostrov se můžete dostat loděmi z Marmarisu.

 6. Aquapark Atlantis: Aquapark Atlantis je oblíbenou rodinnou destinací. Nabízí různé tobogany, bazény a zábavu pro všechny věkové kategorie.

 7. Dalyan a Kaunos: Plavba lodí do Dalyanu je nezapomenutelný zážitek. Můžete objevovat starověké město Kaunos, navštívit královské hrobky a podniknout relaxační plavbu po řece Dalyan.

 8. Jeep Safari: Vzrušující způsob, jak poznávat okolí Marmarisu, je jeep safari. Projedete dobrodružné terénní trasy, navštívíte malebné vesnice a budete si užívat dechberoucí krajiny.

 9. Národní park Marmaris: Národní park Marmaris se nachází asi 20 km od města a nabízí nedotčenou přírodu. Zde si můžete pěšky procházet, piknikovat a pozorovat divoký život.

 10. Aquapark Aqua Dream: Aquapark Aqua Dream je další oblíbený aquapark v Marmarisu. Má různé tobogany, bazény a zábavné možnosti pro návštěvníky všech věkových kategorií.

 11. Barová ulice: Barová ulice v Marmarisu je živým centrem nočního života. Najdete zde různé bary, kluby a restaurace, kde můžete pařit až do časných ranních hodin.

 12. Velký trh v Marmarisu: Velký trh v Marmarisu je rájem pro shopaholiky. Zde můžete hledat suvenýry, šperky, kožené výrobky, koření a mnoho dalšího.

 13. Turunç: Malé pobřežní město poblíž Marmarisu. Turunç nabízí klidnou pláž, uvolněnou atmosféru a krásné krajiny. Dojedete sem dolmuşem (minibusem) z Marmarisu.

 14. Muzeum v Marmarisu: Muzeum v Marmarisu se nachází v restaurované osmanské budově a vystavuje archeologické nálezy z regionu. Zde se můžete dozvědět více o historii a kultuře Marmarisu.

 15. Vodopád Turgut: Asi 30 km od Marmarisu se nachází vodopád Turgut, impozantní vodopád obklopený zelenou krajinou. Můžete podniknout krátkou túru a užívat si přírodní krásy oblasti.

 

To jsou některé z hlavních atrakcí v Marmarisu, které si můžete prozkoumat sami. Užijte si čas v Marmarisu!