İstanbul'da Yapılacak En İyi 15 Şey | Görülecek Yerler ve Aktiviteler
444 51 56

İstanbul'da Yapılacak En İyi 15 Şey | Görülecek Yerler ve Aktiviteler

Istanbul çıkışlı turlar

İstanbul'da Yapılacak En İyi 15 Şey | Görülecek Yerler ve Aktiviteler

İstanbul'da yapılacak ve görülecek en iyi 15 şey, şehri popüler bir seyahat noktası haline getirenler:

 1. Ayasofya: Bir bazilika, cami ve şimdi bir müze olarak hizmet veren mimari bir başyapıt. Kubbe ve mozaikler etkileyici.

 2. Topkapı Sarayı: Osmanlı Sultanının eski makamı. Bu tarihi kompleksin muhteşem avlularını, salonlarını ve haremini keşfedin.

 3. Mavi Camii: Resmi olarak Sultan Ahmet Camii olarak bilinen, mavi çini süslemesi ve altı minaresi ile etkileyici.

 4. Kapalı Çarşı: Baharatlar, mücevherler, halılar ve birçok diğer hediyelik eşyanın bulunduğu canlı bir kapalı pazar.

 5. Baharat Çarşısı: Doğu'nun kokuları ve lezzetlerine bu renkli çarşıda dalın, baharatları ve yöresel lezzetleriyle tanınır.

 6. Galata Kulesi: Şehrin ve Boğaziçi'nin nefes kesen panoramik manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz tarihi bir kule.

 7. Boğaziçi Boğazı: İstanbul'un boğazı boyunca bir tekne gezisi yapın ve tarihi binaların ve suyun güzelliğinin keyfini çıkarın.

 8. Dolmabahçe Sarayı: Bir zamanlar Osmanlı Sultanlarının ikametgahı olan Boğaziçi'nde muhteşem bir saray kompleksi.

 9. Kora Kilisesi: İyi korunmuş mozaikleri ve İncil sahnelerini betimleyen freskleriyle bu Bizans kilisesini ziyaret edin.

 10. Süleymaniye Camii: Sultan Süleyman'ın emriyle yaptırılan etkileyici bir Osmanlı camii. Şehrin güzel manzaralarını sunuyor.

 11. İstanbul Arkeoloji Müzesi: Burada İstanbul ve Anadolu'nun antik tarihine ait çeşitli eserleri keşfedebilirsiniz.

 12. Taksim Meydanı: Canlı atmosferi, alışveriş olanakları, restoranları ve Cumhuriyet Anıtı ile ünlü İstanbul'un merkezi meydanı.

 13. Boğaziçi Köprüsü: Avrupa'yı Asya'ya bağlayan ve Boğaziçi'nin nefes kesen manzarasını sunan bu etkileyici asma köprüyü geçin.

 14. Yerebatan Sarnıcı: Roma dönemine kadar uzanan yeraltı bir sarnıç. Gizemli atmosferi keşfedin ve antik sütunları hayranlıkla izleyin.

 15. Miniaturk: Türkiye'den ünlü binaların ve simgelerin minyatür modellerinin sergilendiği bir açık hava sergisi. Burada ülkeyi minyatür olarak keşfedebilirsiniz.

 

Lütfen güncel olaylar veya tadilatlar nedeniyle bazı bilgilerin güncel olmayabileceğini unutmayın. Ziyaretinizden önce cazibe merkezi açılış saatlerini ve uygunluğunu kontrol etmeniz önerilir. İstanbul'u keşfederken eğlenin!